Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Chrześcijański Klub Filmowy,Główna

CHKF – “Wolni. Podróż do wnętrza”- 15.06.2024

Przepiękny obraz, który zabiera widza do enklaw ciszy, modlitwy i śpiewu ptaków, a przede wszystkim do wnętrza ludzkiej duszy. To zaproszenie do doświadczenia pięknego, kojącego przeżycia i zastanowienia się nad tym, jak odnaleźć siebie. Na pokaz zapraszamy w ramach Chrześcijańskiego Klubu Filmowego w sobotę 15 czerwca o godz. 14.00. Bilety: 14 zł.

Bohaterowie filmu „Wolni. Podróż do wnętrza” uznali prymat Boga nad wszystkim i nad wszystkimi także najbliższymi wierząc jednak, że poprzez służbę Bogu będą służyć także tym, których kochają pisze w swojej rekomendacji filmu Aneta Rayzacher-Majewska z UKSW. Dodaje również, że: Życie monastyczne jest wielkim darem dla całego Kościoła. Jak mówią, ich „samotność zmienia się w towarzystwo Boga”, a w Bożej obecności przedstawiają Ojcu w niebie sprawy Kościoła i świata. Dla tej bliskości porzucili świat – nawet jeśli był on już starannie poukładany, a nawet roztaczał wizje bogactwa lub sławy

„Wolni. Podróż do wnętrza” to przepiękna opowieść o tych, którzy rozpoznali wezwanie Jezusa i porzucili wszystko, by pójść za Nim. Niektórzy podążą ich śladami nawet jeśli jeszcze o tym nie wiedzą. Ale także pozostali powinni ich poznać i docenić, a nade wszystko zainspirować się ich wolnością.