Edukacja

Opis programu:

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.


Kino Piast:
https://nhef.pl/program/miasta/legnica

 

 

Startujemy z zapisami do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2021/2022

Do 5 października trwają zapisy szkół do kolejnej edycji Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Tegoroczna  edycja programu, który ma za sobą 15 lat doświadczenia, będzie dostosowana do sytuacji epidemicznej oraz obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Mając na uwadze bezpieczeństwo nauczycielek i nauczycieli oraz uczennic i uczniów, w tym roku i dostępna będzie elastyczna forma udziału w programie. W praktyce oznacza to, że szkoły będą mogły łączyć projekcje w kinach ( jest ich już ponad 100 w całej Polsce) z seansami online w wygodny dla siebie sposób.

Najważniejsze zmiany, jakie wprowadziliśmy dla komfortu uczestników, to:

  • możliwość realizowania projektu w wersji stacjonarnej, online lub hybrydowej,
  • swoboda w zmianie formy uczestnictwa ze stacjonarnego na online (w przypadku ponownego zamknięcia kin lub decyzji o nauczaniu zdalnym),
  • ograniczenie liczby osób na seansach stacjonarnych na sali kinowej zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS,
  • realizacja indywidualnych seansów stacjonarnych dla jednej lub kilku klas z tej samej szkoły z wideo prelekcjami i omówieniami filmów (zapisy po kontakcie z koordynatorem).

Zachęcamy do korzystania z oferty NHEF stacjonarnie – w kinie i w przestrzeni szkolnej klasy, a także online, jako uzupełnienie lub inspiracja do zajęć. Program online to również szansa na uczestnictwo uczniów, którzy  wcześniej nie mieli możliwości oglądania naszych filmów w kinie. Wierzymy, że seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy i dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla uczniów bezcenne.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, dopełnionych o prelekcje, omówienia i propozycje warsztatów plastycznych, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne do pobrania z naszej strony www.nhef.pl.

Przygotowane materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej poszczególnych przedmiotów. Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF wzbogaci jednocześnie programy wychowawczo-profilaktyczne szkoły, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny ucznia mogą stanowić inspirujący punkt wyjścia do działań wychowawczych zarówno w szkolnej klasie, jak i w domu.

Zapraszamy do zapisów przez wypełnienie formularza: www.panel.nhef.pl/zgloszenie

Szczegółowe informacje o programie oraz materiały dydaktyczne dla nauczycieli dostępne są na stronie: www.nhef.pl.

 

Informacje dotyczące bezpieczeństwa w kinie

Dla bezpieczeństwa Waszego i naszych pracowników obsługa kina będzie pracować w maseczkach. Przy kasach staną przezroczyste przegrody, mamy też terminale płatnicze i miło będzie, jeśli zachcecie płacić kartą, a nie gotówką. Zachęcamy też do kupowania biletów online.

Abyście zawsze mieli pewność, że przychodzicie do czystego kina, regularnie odkażane będą fotele, stoliki, poręcze, klamki i wszelkie inne powierzchnie, z którymi się stykacie.

Poprosimy Was o:

  • zdezynfekowanie dłoni – przy wejściach do kina czekają na Was dozowniki z płynem antybakteryjnym,
  • poruszanie się po kinie w maseczkach – dotyczy to wszystkich przestrzeni kina, prosimy nie ściągać maseczek w trakcie seansów
  • zachowanie odpowiedniego dystansu (na sali kinowej obok siebie mogą siedzieć jedynie osoby mieszkające razem).

W związku z tym, że po każdym seansie będziemy potrzebowali przerwy na wietrzenie sal i dokładne ich przygotowanie na wizytę kolejnych widzów, zwiększymy odstępy między seansami.