Scroll down

Zapowiedzi

Nadchodzące premiery

Obraz pożądania

Charyzmatyczny Mick Jagger, demoniczny Claes Bang ("Dracula"), uwodzicielska Elizabeth Debicki, gęsta intryga, błyskotliwe dialogi, świetne aktorstwo. Film zamykał zeszłoroczny MFF w Wenecji.

 

zobacz więcej

Zieja

Film o ks. Janie Ziei, działaczu społecznym, świadku wojny 1920 roku, kapelanie AK, współzałożycielu KOR w reżyserii Roberta Glińskiego. Opowieść o człowieku, który nigdy nie był przeciw, lecz zawsze za: życiem, prawdą i wiarą.

 

zobacz więcej

Prawda

Najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy („Złodziejaszki”) i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii.

 

zobacz więcej

Skłodowska

Wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Historia niezwykłej kobiety, która nie wahała się iść za głosem serca, a dzięki inteligencji, wiedzy i nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn.

 

zobacz więcej

Nędznicy

Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. Jeden z najlepszych europejskich filmów minionego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara i Złotego Globu.

 

zobacz więcej

Zdrajca

13 marca 2020

Nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes, gdzie startował w konkursie; oparty na faktach „Zdrajca” w zaskakujący, świeży sposób podejmuje temat mafii za sprawą charyzmatycznego bohatera, który jest zarazem ścigającym i ściganym.

 

zobacz więcej

Biały, biały dzień

Islandzki thriller psychologiczny nagrodzony w Cannes. Historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości reżysera niezapomnianych, ekstrawaganckich "Zimowych braci".

 

zobacz więcej

Matthias i Maxime

Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów.

 

zobacz więcej

Emma

Film Emma to adaptacja popularnej komedii autorstwa Jane Austen wydanej w 1815 roku. W głównej roli w produkcji występuje Anya Taylor-Joy (Split).

 

zobacz więcej

Najświętsze Serce

Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.

 

zobacz więcej

Richard Jewell

21 lutego 2020

Najnowszy dramat od Clinta Eastwooda bazuje na prawdziwej historii ochroniarza, który w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku znajduje bombę.  Tymczasem media podają fałszywą informację, jakoby to on był terrorystą.

 

zobacz więcej