Scroll down

Zapowiedzi

Nadchodzące premiery

Filip

7 kwietnia 2023
Film na podstawie książki Leopolda Tyrmanda opowiada o chłopaku, który w okupowanej Polsce stracił rodzinę, ale pracuje w luksusowej restauracji hotelowej w III Rzeszy. Film został nagrodzony Srebrnymi Lwami.

 

zobacz więcej

Bo się boi

28 kwietnia 2023

Jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku. Najnowsze dzieło Ariego Astera, twórcy głośnych „Midsommar. W biały dzień” i „Dziedzictwa. Hereditary” to produkcja spod szyldu A24 z największym jak dotąd budżetem w historii studia. W filmie w roli głównej zobaczymy jednego z najbardziej rozchwytywanych aktorów Hollywood, nagrodzonego Oscarem Joaquina Phoenixa.

 

 

 

zobacz więcej

Peter von Kant

28 kwietnia 2023

Nowy film François Ozona to zrealizowana w doborowej obsadzie – Denis Ménochet, Isabelle Adjani, Hanna Schygulla – autorska wariacja na temat „Gorzkich łez Petry von Kant” (1972). Oryginalna, zabawna, prowokacyjna, ironiczna, czyli dokładnie taka, jakiej można było się spodziewać po François Ozonie.

 

zobacz więcej

Skołowani

14 kwietnia 2023

Pozytywnie romantyczna komedia z Agnieszką Grochowską i Michałem Czerneckim w rolach głównych. Urocza opowieść o miłości, która odmieni największego kłamcę.

 

zobacz więcej

Bezmiar

14 kwietnia 2023

Najnowszy film z laureatką Oscara Penélope Cruz. Film w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Emanuele Crialese znalazł się w konkursie głównym tegorocznego 79. MFF w Wenecji, gdzie otrzymał 12 minut owacji na stojąco.

 

zobacz więcej

Prawdziwe życie aniołów

14 kwietnia 2023

Ta historia to znacznie więcej niż film. Obraz inspirowany życiem Krzysztofa Globisza. U boku cenionego aktora wystąpili m.in. Kinga Preis, Anna Dymna oraz Jerzy Trela.

 

zobacz więcej

Sundown

7 kwietnia 2023

Najnowszy film Michela Franco („Opiekun”, „Nowy porządek”) był objawieniem festiwalu w Wenecji. „Sundown” w zaskakujący sposób łączy thriller z love story, gwałtowne zwroty akcji łagodząc czułą melancholią.

 

zobacz więcej

Wieloryb

1 kwietnia 2023
Wielka kreacja aktorska Brendana Frasera w poruszającym filmie Darrena Aronofskiego, twórcy „Requiem dla snu" i „Czarnego łabędzia”. Film, który zachwycił publiczność i krytyków na Festiwalu w Wenecji. Brendan Fraser nominowany do Złotego Globu dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym.

 

zobacz więcej