Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Dyskusyjny Klub Filmowy

Dyskusyjny Klub Filmowy -“Ostatni wiking”- 8.08.2023

Ciepła, pełna czułości opowieść o kryzysie męskości i sposobach na wchodzenie w kolejne etapy życia. A ponieważ dojrzałą historię wspierają tu piękne zdjęcia duńskich krajobrazów i świetne kreacje aktorskie, film Daneskova ogląda się z wielką przyjemnością. Na pokaz zapraszamy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego we wtorek 8 sierpnia a o godz. 18.00. Bilety: 13 zł.

Martin znalazł specyficzny sposób na poradzenie sobie z kryzysem wieku średniego – nie kupuje kabrioletu i nie próbuje podrywać o dwadzieścia lat młodszych dziewczyn; zamiast tego wynosi się z rodzinnego domu i postanawia zamieszkać w lesie, by żyć tak, jak przed wiekami żyli jego przodkowie.

Choć „Ostatni wiking” to film po skandynawsku zabawny i urokliwy, reżyser Thomas Daneskov nie zamierza swojego bohatera bez końca wyśmiewać. Łącząc komedię z poważnym dramatem, buduje portret zagubionego mężczyzny, który stara się odnaleźć dla siebie nową drogę. Dzięki temu „Ostatni wiking” jest ciepłą, pełną czułości opowieścią o kryzysie męskości i sposobach na wchodzenie w kolejne etapy życia. A ponieważ dojrzałą historię wspierają tu piękne zdjęcia duńskich krajobrazów i świetne kreacje aktorskie, film Daneskova ogląda się z wielką przyjemnością.