Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Dyskusyjny Klub Filmowy,Główna

Dyskusyjny Klub Filmowy – “Poufne lekcje perskiego”- 11.11.2021

Nagrodzony przez festiwalową publiczność film Vadima Perelmana, wielokrotnie docenianego przez krytykę reżysera to mistrzowsko zrealizowana, niebanalna opowieść, o tym, jak zbieg okoliczności i fanaberia ratują życie, a ciekawie przedstawiona relacja Niemiec- Żyd nie powtarza schematu filmów wojennych, a wręcz przeciwnie buduje nowy rodzaj napięcia. Na pokaz zapraszamy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w czwartek 11 listopada o godz. 18.00. Bilety: 11 zł.

W świecie, gdzie każdy dzień może być ostatnim, nie należy poruszać się według schematów. Poufne lekcje perskiego to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, niewiarygodna historia młodego belgijskiego Żyda, który sprytem kupił sobie życie.

Gilles poznaje w obozie niemieckiego oficera marzącego o otwarciu po wojnie restauracji w Teheranie. Ponieważ podał się za Persa, musi zacząć uczyć Niemca perskiego – języka, którego nie zna. Wymyśla go więc na poczekaniu – słowo po słowie, zdanie po zdaniu. Lekcje perskiego zaczynają wzbudzać podejrzenia i zazdrość więźniów i innych oficerów. Jeden fałszywy ruch może wiele kosztować…