Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Dyskusyjny Klub Filmowy

Dyskusyjny Klub Filmowy -“Sound of Freedom. Dźwięk wolności”- 14.11.2023

Film przedstawia autentyczną opowieść o Timie Ballardzie, byłym agencie rządowym USA, który ryzykuje wszystko, aby ratować dzieci w Kolumbii od przerażającego losu. Mimo przeciwności i oporu Hollywood, producenci walczyli o prawa i premierę tego poruszającego filmu. Na pokaz zapraszamy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego we wtorek 14 listopada a o godz. 18.00. Bilety: 13 zł.

Film opowiada prawdziwa historię Tima Ballarda, byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. Ryzykuje życiem i wyrusza w głąb kolumbijskiej dżungli, gdzie trafia do wnętrza najmroczniejszego biznesu na świecie.

W wywiadzie dla Fox News grający główną rolę Caviezel (znany z Pasji Mela Gibsona) mówi, że Hollywood boi się tej historii. Prace nad produkcją rozpoczęto zaledwie po dwóch latach od startu działalności Ballarda, ale dystrybutor 20th Century Fox, po przejęciu przez Disneya, postanowił odwołać premierę. Wtedy producenci rozpoczęli żmudną walkę o odzyskanie praw i premierę filmu.