Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Książka na Ekranie

“Pod osłoną nieba” w cyklu Książka na Ekranie – 29 września

We wrześniu w cyklu Książka na Ekranie wyświetlimy film „Pod osłoną nieba”, najsłynniejszą powieść Paula Bowlesa, jednego z najwybitniejszych pisarzy amerykańskich i fascynującej osobowości kultury XX wieku.

W „Książce na ekranie” literacka legenda – „Pod osłoną nieba” – najsłynniejsza powieść Paula Bowlesa, jednego z najwybitniejszych pisarzy amerykańskich, a przy tym kompozytora, podróżnika, fascynującej osobowości kultury dwudziestego wieku. Jedna z najważniejszych lektur dla „beat generation”, inspiracja wielu artystycznych pielgrzymek do Tangeru, choćby pisarzy Williama S. Burroughsa czy Trumana Capote.

„Pod osłoną nieba” to mistyczna historia wędrówki pary małżeńskiej przez Saharę, a jednocześnie metaforą ludzkiego losu. Wspaniała książka o miłości i wyobcowaniu, o duchowym bankructwie, o ludziach pozbawionych korzeni, o „chorych na duszy”. Wybitna ekranizacja Bernardo Bertolucciego z przejmującymi kreacjami Johna Malkovicha i Debry Winger oddała ducha i klimat tej porywającej prozy. Piękna muzyka Ryūichi Sakamoto, za kamerą genialny Vittorio Storaro – film, który koniecznie trzeba zobaczyć na dużym ekranie!

Pokaz odbędzie się we wtorek 29 września o godz. 17.00. Przed filmem o Paulu Bowlesie i literackim Tangerze opowie Katarzyna Majewska.

Bilety: 13 zł.